X
XKiralık Sunucu Arıyorum

Kiralık Sunucu ne işe yarar ?

 

Kiralık sunucu (fiziksel sunucu,dedicated server) olarak 3. veya daha fazla ingilizce ve türkçe olarak günümüzde adlandırılmaktadır.
Genelde google aramalarında, sunucu olarak aratılmaktadır. ancak, sunucu olarak aratıldığında, sanal sunucu,VM Sunucu gibi paylaşımlı sunucular ile karıştırılmaktadır.  buna dikkat edilmesi önemlidir.

 

Dedicated Server bir fiziksel yatay (RACK)  veya dikey (OEM) olarak üretilen bilgisayar kaynakları (Anakart,RAM,CPU,HDD)ile donatılmış. bilgisayar'dan çok yüksek hafıza ve depolama alanına sahip 7/24 365gün erişime açık olan  bir adanmış (kiralık) sunucu hizmetidir. 

 

Kiralık Sunucu'lar genelde, kurum ve kuruluşların çok yüksek ihtiyaçlarını yani, Hit, depolama, canlı yayın, webhosting, radyo hosting, youtuber render, iptv, windows,linux işletim sistemleri ile projelendirilmesinde taban aracılık etmektedir.

 

Bazı projeler çok yoğun iş hattına sahip olduğundan dolayı, buna dayalı rekabet'inde oluşum göstermesi ile, ddos atakları ile karşılaşabilirler, bu yönde gerçek bir ddos- korumaya olanak sağlanabilen kiralık sunucular IP bazlı veya Port bazlı firewall kuralından faydalanarak müşterilerin tam anlamı ile, sorunlarına çözüm sağlayabilmektedir.

 

Yazımızın başında, çok yüksek kaynaklar ile donatılmış olarak belirtmişsekte minumum özellikler ilede yapılandırılabilmektedir.
Her müşteri kendi güvenliğini, sağlamak ister, işte fiziksel (dedicated) kiralık sunucularda bilgi erişimi yalnızca müşteri ile sınırlıdır ve müşteri, hizmet bilgilerini, servisini almış olduğu sağlayıcı firma ile, paylaşmadığı sürece, şirket yöneticisi bile bu sunucuya uzaktan erişim sağlayamaz. düşük bütçeli müşteriler daha çok paylaşımlı (sanal sunucu) VPS-VDS tercih ederek projelerini barındırır 1 dedicated içerisinde, 10 veya yapılandırmasına göre, daha fazla VPS-VDS'ler aktif olarak sağlanmaktadır. proje'büyüdükçe müşteri için dedicated (kiralık sunucu) herzaman vazgeçilmez ve %100 çözümlü bir tercih haline dönüşmektedir. 

 

SistemDC Sunucu kiralama şirketi olarak sizinde bir kiralık sunucu (dedicated sunucu) ihtiyacınız varsa, canlı destek üzerinden bu ihtiyacınızı satış departmanı ile görüşerek giderebilirsiniz. sunucu kullanım konusunda uzman olmanıza gerek yok, sizin yerinize ekibimiz tüm yardımı sağlayacaktır.