Root Server Hizmetinizde! artık sipariş edebilirsiniz.

04.08.2019 itibari ile, yeni nesil KÖK /ROOT Sunucuları websitemiz, SUNUCULAR kategorisinden sipariş edebilirsiniz.

 

SistemDC'nin Root Server'larıyla, sanal sunucu ile dedicated sunucu arasındaki farkları ortadan kaldıran, birleşimi hem performans hem ekonomik olarak size sunduk

 

Bahsi geçen bu Root Server'ların, üzerinde tam Root (Linux) veya yönetici (Windows) yetkileri bulunan sunuculardır. Eğer SistemDC'den bir Root Server kiralamaya karar verirseniz sipariş ettiğiniz sunucu için RAM ve CPU çekirdekleri şeklinde garanti edilmiş kaynaklarınız ve size paylaşımsız atanmış harddiskiniz olacaktır. Bu şekilde SATA veya SSD harddisklerinin tam i/o performansını almanızı sağlar.

_________________________________

 

SSD PERFORMANSI

Root Server'larda, Samsung firmasının profesyonel SSD harddisklerini kullanmaktadır ve bu sayede atanmış harddiskler için yüksek performans sağlayabilmektedir. SSD harddiskleri kullanıldığında, SATA harddisklere kıyasla I/O performansı (94.000 IPOS) çok artar ve bu şekilde yüksek veri nüfuzu gereksinimlerine sahip uygulamalar yüksek performansla çalıştırılabilir. SSD harddiskleri, çok büyük miktarlarda dinamik içerikleri olan websiteleri için mükemmeldir. Eğer SSD'lerin sunduğu bellek alanı size yetmiyorsa ve SSD harddisklerinin hızlı performansına ihtiyacınız yoksa, profesyonel SATA harddiskine (7.200 RPM) sahip Root Server'ı kullanın. Bu harddiskleri de size özel, tamamen atanmış ve daha büyük bir bellek kapasitesiyle sunuyoruz.

 

_________________________________

 

YÜKSEK PERFORMANS

Rootserver ürünlerinde, HP markasının kaliteli ve birinci sınıf Premium donanımları tercih edilmektedir. Highend Server'lar i bilgi işlem merkezinde redundant bir alt yapıda işletilmektedir. Root Server'ın tamamen sanallaştırılmasıyla birlikte CPU ve RAM konusunda garanti edilmiş kaynaklara sahip olacaksınız. Bu ürünün kendi atanmış harddiskleriyle ve Traffic Unlimited'li mükemmel bir bağlantıyla Root Server'ı en iyi fiyat/performans oranında alabileceksiniz. Root Server'lar ücretsiz değil, ancak çok düşük bir fiyata alınabilir. 

 

_________________________________

 

YAZILIM

Root Server'lar hem Linux hem de Windows işletim sistemiyle alınabilir. Deneyimli Admin'ler genellikle Debian, Ubuntu veya openSUSE gibi Linux distribüsyonlarına sahip Root Server'ların daha güvenli ve dayanıklı oluşunu tercih ediyor. Acemi Admin'ler ise genellikle Windows işletim sistemli Root Server'lar kullanıyor. Sunucunun ilk ayarlarını ve yönetimini kolaylaştırmak için sistemdc.com Plesk isimli ünlü yönetici aracının (Admin Tool) Web Pro Edition'unu ücretsiz sunuyor.